Archiv aktualit - 2014

21.12.2014

Byly aktualizovány údaje o zahraničních sjezdech a školicích kurzech.

5.12.2014

Evropská hematologická asociace informovala o možnosti vzdělávání v rámci aktivity Bite Size Masterclass. Více informací naleznete na stránce Informace jiných společností a organizací.

16.11.2014

Na stránce Doporučení pro klinickou část byl přidán dokument "Postupy diagnostiky a léčby leukemií a jejich infekčních komplikací u dospělých pacientů. Doporučení České leukemické skupiny pro život (CELL) 2013".

29.10.2014

Na stránce Doporučení pro klinickou část byl přidán dokument "Stanovisko České hematologické společnosti ČLS JEP k problematice využití autologního štěpu pupečníkové krve".

8.10.2014

Předávání ceny The scientist of the year prof. Karlu Indrákovi.

Dne 15.9.2014 obdržel prof. Karel Indrák ve Spojených arabských emirátech (v rámci 5. mezinárodní konference o genetických chorobách) z rukou šejka Nahyan Bin Mubarak Al Nahyana, ministra kultury a sociálních věcí, prestižní mezinárodní cenu: "The scientist of the year" za významný přínos pro pochopení genetických chorob. Ve Spojených arabských emirátech jsou vrozené hemoglobinopatie, talasemie a další u nás vzácné choroby závažným zdravotním problémem. O kompetici ocenění svědčí skutečnost, že souběžně získal mezinárodní ocenění pro nejprogresivnější výzkumný ústav Weatheralův Institut molekulární medicíny Univerzity v Oxfordu, UK, vedený prof. Higgsem, špičkovým světovým vědcem v problematice diagnostiky alfa talassemií. O úrovní konference mimo jiné svědčí skutečnost, že v roce 2012 ji navštívilo 5 nositelů Nobelovy ceny.

Prof.MUDr.J.Starý,DrSc. vědecký sekretář ČHS

30.9.2014

Na základě výsledků tajných voleb funkcionářů výboru a revizní komise ČHS ČLS JEP byl aktualizován adresář výboru společnosti. Zároveň děkujeme členům minulého výboru a revizní komise za jejich práci.

17.9.2014

Česká hematologická společnost udělila cenu za nejlepší původní vědeckou práci a monografii v oboru hematologie v roce 2013. Více informací naleznete zde.

10.9.2014

INTERFERONY BETA: RIZIKO TROMBOTICKÉ MIKROANGIOPATIE A NEFROTICKÉHO SYNDROMU
Státní ústav pro kontrolu léčiv ve spolupráci s Evropskou lékovou agenturou a společnostmi Biogen Idec Ltd, Bayer Pharma AG, Novartis Europharm Ltd a Merck Serono Europe Ltd Vám tímto dává na vědomí důležité bezpečnostní informace týkající se léčivých přípravků obsahujících interferon beta, které se používají k léčbě roztroušené sklerózy. Více se můžete dočíst zde.